4. dan

Dopoldne smo preizkusili, kako delujejo naša čutila z igrico Zavezane oči. Nato smo v gozdu iskali liste različnih dreves in odkrivali bivališča živali. Po kosilu smo postali režiserji risank in se naučili očistiti umazano vodo. Po večerji smo si naše risanke ogledali in se pomerili v kvizu.

3. dan

Prav vsi smo splezali 8 metrov visoko na smreki v bližini doma. Rudarske igre smo se igrali po čisto naših zamislih. Popoldanska dejavnost je bil Sovin pobeg, pri katerem smo se v skupinah pomerili v orientaciji. Tretji dan šole v naravi smo zaključili s kurjenjem ognja.

2. dan

Pridobivali smo spretnosti v vožnji s skirojem, najprej na poligonu, nato na bolj zahtevnem terenu. V gozdu smo postavili prvinske bivake.

1. dan

Za nami je prvi dan šole v naravi.

Ko so bile postelje postlane, sobe urejene in je bilo za nami dobro kosilo, je sledilo delovno popoldne. Opazovali smo nebo, z gibanjem smo posnemali vremenske pojave, narisali smo preglednico, v katero bomo vsak dan zapisovali, kakšno bo vreme in iz papirja izdelali vetrovne migetalčke.

Sledila je večerja, malo počitka, nato pa smo se z lučkami podali v temno noč …