Beremo z nasmehom

Naša šola že več let uspešno sodeluje z društvom Ambasadorji nasmeha, kjer prostovoljci delajo s terapevtskimi psi v različnih institucijah – od domov za starejše, do bolnišnic in vzgojno izobraževalnih zavodov.

Na šolo prihaja prostovoljka Urša Ivanovič s psičko Milo. V sodelovanju s psihologinjo Kajo Kokelj, Mila in njena vodnica izvajata program Beremo z nasmehom.

Program je na šoli zelo dobro sprejet in učencem uspešno pomaga pri premagovanju težav z branjem. Posledično imajo večjo motivacijo za branje, hkrati pa pridobivajo nove socialne spretnosti in se učijo spoštljivega odnosa do živali. Učencem vključenost v tovrsten program veliko pomeni, saj preko aktivnosti z Milo dobijo izkušnjo uspeha in občutek sprejetosti.