Nacionalno preverjanje znanja

Nacionalno preverjanje znanja opravljajo učenci ob zaključku druge in tretje triade.

• Učenci 6. razreda opravljajo preverjanje iz slovenščine, matematike in angleščine.
  • Učenci 9. razreda pa pišejo preverjanje iz slovenščine, matematike ter geografije.

Udeležba na preverjanju znanja je za učence obvezna, izjema so le priseljenci iz drugih držav, katerih materni jezik ni slovenski in so v tekočem šolskem letu v osnovno šolo v republiki Sloveniji vključeni prvič.
Več informacij.

ROKOVNIK OPRAVLJANJA NPZ

Rokovnik za nacionalno preverjanje

6. RAZRED