V času od 16. – 22. septembra v Ljubljani poteka projekt Evropski teden mobilnosti.

Slogan letošnje akcije je »Gremo peš«. Hoja je na krajših razdaljah najučinkovitejši in časovno zelo konkurenčen prometni način.

Naša šola se bo projektu pridružila vsaj v dveh akcijah.

V torek, 17. 9. 2019, bodo učenke 5. razreda na Kongresnem trgu, skupaj s plesno šolo Kazina in ostalimi osnovnošolci, zaplesale naučeno koreografijo na prireditvi Živim ples in Diham ples.

V petek, 20. 9. 2019, pa se bodo nagrajeni učenci 6. razreda s kolesi podali proti centru mesta, kjer se od 10. – 13. ure odvija »Kolesarski krog«, na katerem bodo učenci ponovili znanje o prometu, kolesarstvu, prvi pomoči ipd.

Vabimo vas, da se tudi sami odzovete na različne akcije Evropskega tedna mobilnosti in s tem pokažete odličen vzgled svojim otrokom.