Micro:bit

Več o projektu: Micro:bit. V začetku meseca decembra 2018 smo oddali prijavnico za razpis Micro:bit, ki sta ga vodila Code Week Slovenija in Center šolskih in obšolskih dejavnosti (CŠOD) v sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport (MIZŠ) in podjetjem Microsoft Slovenija. Na razpisu smo bili uspešni, tako da smo od meseca januarja do aprila 2019 pri pouku izvajali različne dejavnosti in s tem realizirali naše zastavljene cilje. SEZNAM NAŠIH AKTIVNOSTI: – spoznavanje micro:bita – spoznavanje zank (if, else if, for, while) – aktivnosti za nižje razrede – kompas – osebni sistem hlajenja – sistem za merjenje vlažnosti prsti – košarka – mirna roka – osvetlitev na senzor – avtomobil – veternica (fischer tehnik) – klavijatura – sistem za beleženje prehrane v šoli Več: Naši projekti Nekatere naloge, ki smo si jih zadali na začetku smo opustili, saj niso bile izvedljive v vseh pogledih. Naše izdelke smo predstavili učencem v prvi triadi, ki še ne obiskujejo računalniških predmetov. V okviru projekta pa smo obiskali tudi Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport ter tako kot druge sodelujoče šole izmenjali primere dobre prakse uporabe Micro:bita. Nekaj utrinkov s predstavitve:   Pri pouku računalništva se tudi v letošnjem šolskem letu 2019/2020 učimo s pomočjo Microbita. Spoznavamo osnove Micro:bita in programiramo osnovne naloge. Spoznali smo različne zanke in njihovo delovanje podkrepili z utripom diod oz. pritiski gumbov. Na šoli smo dokupili tudi različne senzorje, ki jih povežemo preko vezne plošče in s tem Micro:bitu dodamo dodatne možnosti. Vse naloge skupaj preverimo, izmenjujemo izkušnje in debatiramo o različnih, a pravilnih sprogramiranih rešitvah.

Mentorica: Tajda Štrukelj