Datum: Petek, 5. 5. 2023.

Pot spominov in tovarištva (kratica PST), tudi Pot ob žici, je 32,5 km dolga pot okrog Ljubljane. Speljana je po trasi bodeče žice, ki je med 2. svetovno vojno (med 23. februarjem 1942 in 26. majem 1945) omejevala mesto.

1.- 3. razred (vodja: Keber)

ZBOR: 8.15 v razredu. Razdelitev malice. Pogovor o pomenu Poti ob žici.

ODHOD za 1. razred: 9.00 organiziran prevoz – športna dvorana Gimnazije Šentvid.

ODHOD za 2. in 3. razred: 9.00 organiziran prevoz – zglobnik na postaji Šentvid – proti mestu.

Smer pohoda: Vič (Kt1) proti Kosezam (Kt2). Malica – na poti.

Vrnitev v šolo z redno linijo LPP (s kartončkom Pot ob žici je prevoz brezplačen).

4 .in 5. razred (vodja: Čemažar)

ZBOR: 8.15 v razredu, razdelitev malice. Pogovor o pomenu Poti ob žici.

Smer pohoda: peš iz šole do Kosez Kt2, čez Rožnik do Tivolija, vrnitev v šolo z rednim avtobusom (s kartončkom Pot ob žici je prevoz brezplačen).

6.- 9. razred (vodja: Blatnik)

ZBOR 9. razred: 8.15 v šolskem parku. Dežurni učenci vzamejo malico in jo razdelijo sošolcem.

ODHOD z redno linijo LPP 1 (8.23 ali 8.33).

Smer pohoda: Vič (Kt1) do Kosez (Kt2), vrnitev v šolo (peš) na kosilo.

ZBOR 6.- 8. razred:

8.15 pred šolo. Dežurni učenci vzamejo malico in jo razdelijo sošolcem.

ODHOD 8.30 organiziran prevoz – zglobnik na postaji Šentvid – proti mestu.

Smer pohoda: Vič (Kt1) do Kosez (Kt2), vrnitev v šolo (peš) na kosilo.

Obvezna oprema: primerna obutev in oblačila (nepremočljiva, nizki pohodni čevlji), nahrbtnik, pijača, dežnik/anorak, rezervne nogavice.

Glede na vremensko napoved upoštevajte napotke o obvezni opremi in se obujte in oblecite vremenu primerno!