NARAVOSLOVNI DAN ZA 9. RAZRED

JAMA DIMNICE

DATUM: petek, 18. 10. 2024

ZBOR: 7.45 PRED ŠOLO (vzamemo malico in lunch paket, vsak svojo)

URA IN KRAJ ODHODA: 8.00 IZPRED DVORANE GIMNAZIJE ŠENTVID

URA PRIHODA IN KRAJ PRIHODA: okrog 14.30 LJUBLJANA ŠENTVID

ITINERARIJ:

LJUBLJANA–Kozina- vas Slivje–LJUBLJANA

PROGRAM IN CENA:

Avtobusni prevoz                                                                                                                  odvisno od št. učencev
Jama Dimnice                                                                                                                                   3 EUR/osebo
stroški vodenja CŠOD                                                                                                                        2 EUR/osebo

Za učence, ki so naročeni na šolsko kosilo, bodo pripravljeni lunch paketi. Po želji tudi za tiste, ki niso naročeni na šolsko kosilo (znesek se obračuna na položnici za prehrano). Šolsko malico bodo učenci dobili na naravoslovnem dnevu. Učenci naj za dodaten obrok poskrbijo sami.

Naravoslovni dan je sestavni del pouka. Pri urah geografije pred odhodom bomo z učenci izvedli vsebinsko pripravo, kjer bodo dobili navodila za delo na naravoslovnem dnevu.

Obvezna oprema: Učenci naj imajo opremo in oblačila, primerno vremenskim razmeram na dan izvedbe dejavnosti: pohodniško obutev  (tudi kaj za preobuti in preobleči), toplejšo obleko za v jamo (temperatura jamskega zraka se giblje od –3° do +10°C), nahrbtnik, pelerino in dežnik, repelent za klope, malico in pijačo,  baterijsko svetilko (svetilka je obveznamobilni telefon ne pride v poštev), trdo podlogo za pisanje in pisalo in veliko dobre volje.

Vodja dneva dejavnosti: Maja Novak Rupnik