Tudi v letu 2023 smo v tednu med 13. in 20. oktobrom na naši šoli sodelovali v evropskem projektu CodeWeek, katerega cilj je vsem približati programiranje in digitalno pismenost na zabaven in privlačen način. Zemljevid oziroma seznam vseh sodelujočih organizacij si lahko ogledate tukaj.

Za temo smo si na naši šoli izbrali umetno inteligenco (AI). Gre za pojem, ki ga dandanes poznamo vsi, vendar so principi, na katerih deluje, mnogim neznani. Tako smo želili učencem ponuditi vpogled v osnove delovanja umetne inteligence, jim prek zabavnih aktivnosti te osnove osmisliti in jim predstaviti tudi nekaj primerov iz realnega sveta. Osnove smo skupaj nadgradili s pomočjo povezave umetne inteligence in blokovnega programiranja v Scratchu ter izdelali program, ki prepoznava in kategorizira gibanje uporabnika pred kamero.