V času od 17. 10. 2022 do 21. 10. 2022 poteka tretja izmenjava učiteljev v okviru projekta Erasmus+, tokrat v Turčiji, natančneje v mestu Ardeşen, v pokrajini Rize na severovzhodu države.

Učitelji z naše šole v sodelovanju z učitelji iz Italije, Srbije, Turčije in Severne Makedonije poučujemo učence na osnovni šoli Işıklı 60 Yıl Ortaokulu in si pri tem izmenjujemo primere dobre prakse ter nove strategije dela pri uporabi interaktivnih iger pri pouku angleškega jezika.

Prvi dan

• Prihod na letališče v Rize in sprejem na šoli Işıklı 60 Yıl Ortaokulu,
  • rafting na reki Fırtına in zipline,
  • obisk gradu Zil in naravne znamenitosti Ayder Plateau.

Drugi dan

• Hospitacije učiteljev na gostujoči šoli Işıklı 60 Yıl Ortaokulu in izvajanje učnih ur,
  • obisk kraja Borçka in jezera Karagöl.

Tretji dan

• Predavanje profesorja Dr. İbrahim Yerebakana,
  • predstavitev sodelujočih šol na temo nacionalnih smernic za poučevanje angleškega jezika,
  • predstavitev sodelujočih šol na temo nacionalne hrane,
  • obisk in ogled mesta Trabzon.

Četrti dan

• Obisk in ogled mesta Batumi v Gruziji.

Peti dan

• Predstavitev sodelujočih šol na temo nacionalne hrane,
  • hospitacije učiteljev na gostujoči šoli Işıklı 60 Yıl Ortaokulu in izvajanje učnih ur,
  • podelitev certifikatov,
  • ogled mesta Rize in odhod domov.