V okviru EKO ŠOLE smo bili učenci in učitelji naše šole izbrani, da si lahko brezplačno ogledamo biatlonsko tekmovanje – v sklopu akcije “Otroci Triglava na Pokljuki 2023”.

V četrtek, 5.1.2023, smo se učenci 6. razredov podali na športni dan na Pokljuko, kjer smo si ogledali biatlonsko tekmovanje Svetovnega pokala v ženskem šprintu. Ko smo prispeli tja z avtobusom, smo šli najprej na pohod do planine Zajavornik. Na poti smo se kepali in zelo zabavali. Na planini smo imeli kratko pavzo za malico, saj smo morali priti še nazaj. Pred začetkom tekme smo spoznali maskoto Kuža Pazi, pojedli krof in popili čaj ter se zabavali ob ritmih glasbe skupine BQL. Končno je nastopil čas in tekma se je začela. Vneti navijači smo ostali do konca, čeprav našim biatlonkam ni šlo ravno dobro. Po koncu tekme smo se utrujeni, a z dobrimi občutki usedli na avtobus in odpeljali nazaj do Šentvida.

Stela Zupančič 6.a