Tekmovanje je namenjeno učencem, ki jih zanimajo različne teme s področja računalništva oz. informatike. Poudarek ni na programiranju in poznavanju tehničnih podrobnosti, pač pa na širši tematiki in reševanju problemov s tega področja.

Tekmovanje poteka na dveh ravneh.

Šolsko tekmovanje bo potekalo od 11. do 15. novembra 2019 med 7. in 19. uro v terminih, ki jih določi šola sama. Na njem lahko sodelujejo učenci od 2. razreda osnovne šole naprej. Učenci od 2. do 5. razreda rešujejo naloge na papir, njihove rezultate pa mentorji vnesejo v spletni tekmovalni sistem. Učenci od 6. razreda naprej rešujejo naloge na računalnik prek spletnega tekmovalnega sistema. Obe tekmovanji trajata 40 minut. Natančni kriteriji so opisani v pravilniku tekmovanja.

Termini tekmovanja:
– od 2. do 5. razreda v dogovoru z učitelji, ki jih poučujejo;
– 6. razred: ponedeljek, 6. oz. 7. šolska ura;
– 7. razred: četrtek, 6. oz. 7. šolska ura;
– 8. razred: petek, predura;
– 9. razred: sreda, predura.

Državno tekmovanje bo 18. januarja 2020 v Ljubljani.

Zainteresirani učenci se na tekmovanje lahko prijavite pri učiteljici Tajdi Štrukelj.